מהי אומנות החיים בגני שרונים?

בניית החוויה האידיאלית המתמשכת של ‘החיים הטובים’ לבני הגיל השלישי היא אומנות של ממש, ולכן היא מצריכה חשיבה יצירתית תוך בחינה מדוקדקת של כל המשתנים הרלבנטיים והתאמתם לבני הגיל השלישי. מהי אומנות החיים וכיצד היא מיושמת בגני שרונים?

דמיינו את עצמכם בעוד 5 שנים מהיום, האם תהיו מאושרים יותר או פחות מאשר בהווה? חלק מהאנשים חושבים שהם יהיו מאושרים הרבה יותר בגיל הפרישה, כשהם לא יהיו מחויבים לעבודה ולקריירה ויוכלו לעשות את מה שהם באמת רוצים. אחרים מאמינים שהם יהיו מאושרים פחות ככל שיזדקנו. התשובה האמיתית היא שלאושר אין גיל. כאשר אתה חווה יומיום מלא משמעות , כשהחיים שלך מלאים ומספקים, אתה נוכח בלב ובנפש ואיכות החיים שלך משתפרת.

כולנו רוצים לחיות חיים טובים ומשמעותיים, אם כי לא תמיד אנחנו יודעים מה זה אומר ואיך לעשות את זה. הפילוסופים הגדולים של ההיסטוריה הגו אסכולות שלמות סביב העקרונות הפילוסופיים של החיים הטובים דרך השאלות הגדולות על אושר, אמונה ומשמעות, אתיקה ומוסר. הם הסבירו ופירטו בשלל דרכים מהם הערכים החשובים ביותר של האדם וכיצד למצוא ולהגשים את המטרות האנושיות שלנו, אבל לא תמיד העניקו לנו את הכלים כיצד לייצר מציאות כזו בפועל.

בדיור מוגן גני שרונים מאמינים בחזון ובהשקפת העולם שלייצר חיים של תוכן ומשמעות זו אמנות ולכן השקיעו את מירב ומיטב המשאבים בתכנון ויצירת הנוסחה הנכונה לחיים טובים, בריאים ומאושרים. התפיסה בגני שרונים היא שחיים מלאי עשייה וסיפוק יכולים לייצר אושר ובריאות וכפועל יוצא – איכות חיים ואריכות ימים.

אומנות החיים בגני שרונים

תפיסת העולם של אומנות החיים בגני שרונים נולדה מתוך רצון כן ואמיתי להעניק לדיירים חווית מגורים ייחודית ואת החיים הטובים, הבריאים והמספקים ביותר שישנם.

עיקר אמנות החיים היא יצירת תכלית ומשמעות ולכן ניתן דגש ביצירת בריאות ואושר תוך שמירה על גוף פעיל. פעילות גופנית סדירה משפרת את איכות החיים שלנו באופן מדהים ותומכת בכל נדבך בריאותי – החל משיפור השינה, דרך שיפור תפקודי השרירים והמוח, חידוד יכולת החשיבה והזיכרון, וכלה בבריאות הנפשית והרגשית.  פעילות גופנית מייצרת פעילות מוחית שתורמת לתחושת האושר ומפחיתה סטרס וחרדה. בגני שרונים פועלים באופן רצוף וקבוע בריכה, חדר כושר וחוגי תנועה בהדרכת צוות מקצועי בפעילות מותאמת לגיל השלישי כך שהדיירים שומרים על אורח חיים פעיל, מגוון ומהנה .

בצד שמירה על הגוף, בגני שרונים מקפידים לפתח גם את הצד הקוגניטיבי והמנטלי של הדיירים . מגוון הרצאות מרתקות, מופעים, חוגים וסדנאות בעולמות תוכן שונים החל מאומנויות היצירה ועד מוזיקה ושירה, משחקי קלפים וקבוצות שיח בנושאים שונים, מתוך רצון לתת מענה רחב ככל שניתן לכלל הדיירים, להרחיב את תחומי העניין, ולשמור על חדות הראש והמחשבה.

והדבר החשוב ביותר – חברה וקהילה פעילה ומגוונת. השהות בחברת אנשים בעלי עניין משותף, יצירת אינטראקציות חברתיות, קשרים זוגיים ומפגשים חברתיים יוצרים תחושת חיבור ושייכות .

בגיל השלישי נדמה כי קשה לייצר חברויות חדשות שכן מעגלי החברה מצטמצמים, אך גילינו שההיפך הוא הנכון אצל דיירים בגני שרונים. דווקא כאן אנשים פיתחו חברויות אמיצות, כנות ומיוחדות שתרמו להפחתת תחושת בדידות שלעיתים אופיינית לבני הגיל הזה .

פן חשוב נוסף הוא הביטחון האישי והרוגע הנפשי שהמגורים בדיור מוגן מאפשרים. מענה 24 שעות ביממה במקרה הצורך, מרפאה זמינה ונגישה במרחק נגיעה לכל נושא רפואי, אחריות מקצועית בכלל ענייני הבית, הניקיון והאחזקה באופן שוטף, כל אלו מסירים דאגה והתעסקות מלב הדיירים, שלא לדבר על הורדת נטל משמעותי מהילדים. הילדים נשארים מעורבים בכל תחומי החיים אך רגועים מכך שיש מענה לרבים מהצרכים של ההורים שבעבר היו נחלת אחריותם בלבד.

אומנות החיים הטובים בגני שרונים בנויה על עיקרון של שילוב תעסוקה ופעילות מצד אחד ונחת מהצד השני, תוך מעבר אפקטיבי בין השניים לאורך כל שעות היום. הצוות בגני שרונים מעניק שירות מקצועי, חם ואישי ומעודד את הדיירים לקיים אורח חיים פעיל וחברתי תוך תשומת לב לצרכים האישיים של כל דייר.

השילוב בין כל המרכיבים של תפיסת העולם הזו והיישום שלהם תוך התאמה לאוכלוסיית הדיירים בגני שרונים הופך את אומנות החיים הטובים בדיור המוגן לדרך חיים.

 

רוצים להצטרף אלינו?

השאירו פרטים ונציגנו ידאג לחזור אליכם לתאום פגישה.

    img